SSP - systemy sygnalizacji pożaru
Wszystkie elementy systemów są atestowane i posiadają wymagane świadectwa dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej. Nasze urządzenia spełniają wymagania norm europejskich.
Wszystkie elementy systemów są atestowane i posiadają wymagane świadectwa dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej. Nasze urządzenia spełniają wymagania norm europejskich.
Określają je między innymi Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r.w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
Przemysław Daszkowski kierownik ds. teleinformatyki i telekomunikacji
W skład systemu monitoringu pożarowego wchodzi: system transmisji alarmów pożarowych i sygnałów uszkodzeniowych oraz dwa rodzaje centrów odbiorczych - centrum odbiorcze alarmów pożarowych (COAP) obsługiwane przez PSP i centrum odbiorcze sygnałów uszkodzeniowych (COSU) obsługiwane przez operatora systemu monitoringu.
Monitorowanie alarmów pożarowych od lat ma uregulowane podstawy prawne. Ustawa z dnia 24.08.1991r. o ochronie przeciwpożarowej w art. 5 nakłada na właścicieli lub zarządców obowiązek założenia urządzeń sygnalizacyjno-alarmowych, a w rozdziale 6 Rozporządzenia z dnia 07.06.2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji określił rodzaje obiektów, w których jest wymagana instalacja sygnalizacyjno-alarmowa.
Nowoczesne systemy sygnalizacji pożarowej zintegrowane są z systemami oddymiania. Zatem jeśli dojdzie do pożaru, mogą sterować pracą urządzeń kontroli dostępu oraz starować układami automatyki przewietrzenia.
Trzonem systemu jest centrala sygnalizacji pożarowej, która odpowiada za przyjmowanie, rejestrację i przesyłanie sygnałów płynących od czujek pożarowych. Centrale są wyposażone w układy nadzorujące sprawność systemów.
Na zarządcach i właścicielach niektórych obiektów prawo nakłada obowiązek dbania o utrzymanie w ciągłej sprawności stan urządzeń systemu przeciwpożarowego. Zalecamy przeprowadzanie konserwacji raz na kwartał. Przeglądy takie kontroluje jednostka Państwowej Straży Pożarnej.
Oferujemy szybkie i niezawodne usługi serwisu urządzeń przeciwpożarowych. Nasz serwis działa 24 godziny na dobę i w razie potrzeby w kilka minut dojedzie do obiektu, by usunąć usterkę systemu przeciwpożarowego.